Esimesed läätsed? 5 nippi edukaks alguseks

Läätsed kingivad värske välimuse ning pakuvad prillidega võrreldes rohkem vabadust. Loe lähemalt, kuidas läätsed ning nende hooldamine edukalt igapäevarutiiniga kohandada.

  1. Leia õiged läätsed

Läätsede puhul ei sobi sama toode kõikidele kasutajatele. Kui sa ei ole varem läätsesid kandnud või kui viimasest läätsede kandmisest on tükk aega mööda läinud, käi kindlasti esmalt nägemiskontrollis ning lase endale sobivad läätsed määrata. Tasub ka tähele panna, et prilliretsept ja läätseretsept on erinevad ning prilliretsept ei sobi seega läätsede ostmiseks.

  1. Ära kiirusta läätsede käsitsemisel

Läätsede silma panemise ja välja võtmise harjutamine võtab aega. Alguses planeeri endale teadlikult rohkem aega, et sa ei peaks hommikul ega õhtul läätsede käsitsemisel kiirustama. Õige pea muutub läätsede kandmine loomulikuks osaks päevast ning sujub oluliselt kiiremini.

  1. Pane paika läätsede hooldamise rutiin

Läätsede puhastamine ja steriliseerimine on silmade tervise hoidmiseks väga olulised ning siin ei tohi teha järeleandmisi! 

Uuri kohe alguses oma silmaarstilt või optometristilt, kui kaua võib sinu läätsesid kasutada ning kui pikalt ühes päeva jooksul silmas hoida. Küsi nõu ka hooldusvedeliku osas ning kuidas säilitada läätsesid õigesti, kui need parasjagu silmas ei ole. Enne läätsede käsitsemist pese ja kuivata alati hoolikalt käed, et vältida mustuse ja mikroobide kätelt silma sattumist.

  1. Pane endale meeldetuletused

Ühtegi läätse ei tohi kasutada pärast kõlblikkusaja lõppu (st ühepäevaseid mitte kauem kui päev, kuuajalisi mitte kauem kui kuu jne). Kasuta alati oma optometristi soovitatud läätsesid ja läätsevedelikku ning järgi kandmisjuhiseid ja hügieenireegleid.

Soovitame selleks panna endale kalendrisse või telefoni meeldetuletused, millal läätsed välja vahetada, millal uus läätsevedelik kasutusele võtta jne. Ka läätsekonteiner tuleb välja vahetada vähemalt kord kuus ning iga uue läätsepaari jaoks hankida uus konteiner.

  1. Harjuta, kuid ole tähelepanelik

Esimeste läätsede või uute läätsedega harjumine võtab veidi aega, kuid ei tohiks olla häirivalt ebamugav. Kui sul on mis tahes küsimusi ja kahtlusi, ära kõhkle konsulteerimast oma silmaarsti või optometristiga.